
Nieuws
Zoeken
Het nieuwe jaar bij Bonapi zijn we met volle kracht gestart. Terwijl anderen hun nieuwe agenda’s nog aan het uitpakken waren, zijn bij ons de eerste veranderingen al in gang gezet. Andrea is ons team komen versterken en zal een sleutelrol spelen in de administratieve ondersteuning in het Roemeens. Tegelijk lopen er meerdere nieuwe processen, en de lijst met plannen voor 2026 is allesbehalve kort.We breiden onze opleidingsgebieden verder uit, bereiden ons voor op de introductie van NEN-cursussen, brengen onze technische structuur op orde en – misschien wel het belangrijkst – ronden investeringen af die al maanden in ontwikkeling waren.Eén van die investeringen begon al vorig jaar: het traject rondom de aanschaf van de Manitou. Geen impulsieve keuze, maar een weloverwogen beslissing met één duidelijk doel: de technische opleidingen bij Bonapi Training Center naar een volledig nieuw niveau tillen.Met deze nieuwe machine stappen we een fase binnen waarin technische cursussen niet langer alleen trainingen zijn, maar een realistische voorbereiding op het werken met materieel van industriële klasse. Het is het moment waarop Bonapi zich nog nadrukkelijker positioneert als een plek waar operators écht leren werken – precies zoals dat later van hen wordt verwacht op de bouwplaats of in een industriële omgeving.En precies hier begint het volgende hoofdstuk.
Vanaf 9 februari 2026 starten wij bij Bonapi Training Center met opleidingen op een nieuwe machine.
Een volwaardige, industriële roterende verreiker – de Manitou MRT 1845 75D ST5 S1 Vision. Deze investering zorgt ervoor dat onze SOG-opleidingen én de standaard verreikeropleidingen nog beter aansluiten op de reële behoeften van de markt en bovendien direct beschikbaar zijn.
Dit model is niet toevallig gekozen. De Manitou MRT 1845 75D ST5 S1 Vision behoort tot het premiumsegment. Met een hefvermogen van 4.500 kg, een maximale hefhoogte van 18 meter, een werkbereik van 15,2 meter en een continue torenrotatie van 360°, spreken we over een machine die in de praktijk meerdere machines in één vervangt.
Het is tegelijkertijd een verreiker, mobiele kraan en werkplatform – precies de combinatie van functies waarmee operators vandaag de dag werken op moderne bouwplaatsen en in industriële omgevingen.
Het hart van de machine is een Deutz-dieselmotor van 75 pk (Stage V), gekoppeld aan een hydrostatische transmissie en een Load Sensing-hydraulisch systeem. Dit garandeert een soepele, uiterst nauwkeurige bediening en volledige controle over de last.
De machine weegt meer dan 14 ton en is uitgerust met een gesloten cabine met ROPS/FOPS level 2-certificering, het E-RECO systeem voor automatische herkenning van aanbouwdelen, camera’s, LED-verlichting, afstandsbediening en een volledig veiligheidspakket dat vandaag de dag de norm is voor werken op het hoogste niveau.
Dit is geen ‘lesmachine’.
Dit is een machine waarmee in de praktijk écht wordt gewerkt.
Juist daarom vormt training op deze verreiker een uitstekende voorbereiding op het dagelijkse werk in de industrie en op de bouwplaats.
En precies daarom heeft deze aankoop voor ons een echte opleidingswaarde. Wij zeggen al jaren dat een goede opleiding begint waar de theorie ophoudt. Vanaf februari krijgen cursisten bij Bonapi de mogelijkheid om te leren werken op exact hetzelfde model waarmee zij later ook op de bouwplaats of in de industrie aan de slag gaan.
Dat verandert alles: de manier waarop de lessen worden gegeven, het bewustzijn en zelfvertrouwen van de operator en vooral de werkelijke voorbereiding op de praktijk.
Met de komst van de Manitou MRT 1845 75D ST5 S1 Vision worden wij een trainingscentrum met exclusieve beschikking over deze machine. Onze kracht zit in twee kernpunten: beschikbaarheid en flexibiliteit.
Wij verzorgen opleidingen vijf dagen per week, zonder wekenlange wachttijden. Deelnemers kunnen komen trainen, examen doen en vertrekken met een certificaat – zonder onnodige onderbrekingen of complicaties.
Precies zoals bedrijven en operators dat verwachten, in een werkomgeving waar deadlines en planning centraal staan.
Taal is minstens zo belangrijk. De bouwplaatsen in Nederland zijn vandaag de dag meertalig, en dit negeren is simpelweg onverantwoord. Daarom verzorgen wij verreiker- en SOG-opleidingen in meerdere talen, waaronder Pools, Engels en Nederlands – zodat veiligheid niet ophoudt bij een taalbarrière.
Een operator moet de machine, de procedures en de risico’s begrijpen – niet alleen ‘het examen halen’.
De verreiker is tegenwoordig één van de machines die de manier van werken op Nederlandse bouwplaatsen écht heeft veranderd. Het is geen hulpmiddel meer en ook geen machine die alleen “af en toe” wordt ingezet. In veel sectoren is het simpelweg dagelijks gereedschap.
Operators met de juiste certificaten zijn niet alleen nodig bij klassieke bouwwerkzaamheden, maar overal waar precisie, bereik en veiligheid doorslaggevend zijn.
In de praktijk wordt de verreiker onder andere ingezet bij de bouw van hallen en industriële gebouwen, de montage van staalconstructies, in havens en industriële zones, in de grootschalige logistiek, bij steigerbouw, en in de zware industrie en petrochemie.
Bij veel projecten vervangt één verreiker meerdere machines – een heftruck, kraan en hoogwerker – en precies daarom wordt deze machine zo vaak gekozen.
De verreiker is tegenwoordig één van de machines die de manier van werken op Nederlandse bouwplaatsen écht heeft veranderd. Het is geen hulpmiddel meer en ook geen machine die alleen “af en toe” wordt ingezet. In veel sectoren is het simpelweg dagelijks gereedschap.
Operators met de juiste certificaten zijn niet alleen nodig bij klassieke bouwwerkzaamheden, maar overal waar precisie, bereik en veiligheid doorslaggevend zijn.
In de praktijk wordt de verreiker onder andere ingezet bij de bouw van hallen en industriële gebouwen, de montage van staalconstructies, in havens en industriële zones, in de grootschalige logistiek, bij steigerbouw, en in de zware industrie en petrochemie.
Bij veel projecten vervangt één verreiker meerdere machines – een heftruck, kraan en hoogwerker – en precies daarom wordt deze machine zo vaak gekozen.
Vanuit marktperspectief is het antwoord eenvoudig: ja.
Nederlandse werkgevers verwachten steeds vaker formele, erkende certificaten, vooral bij het werken met duur en specialistisch materieel.
Een verreikercertificaat vergroot aantoonbaar de inzetbaarheid van een operator: het geeft toegang tot meer projecten, verkort de tijd nodig om werk te vinden en maakt het mogelijk om deel te nemen aan opdrachten waar hogere tarieven en grotere verantwoordelijkheid gelden.
Daarom functioneren verreiker- en SOG-opleidingen vandaag de dag niet als een ‘leuke extra’, maar als een concreet arbeidsinstrument – precies wat de markt verwacht.
Voor bedrijven die net met ons starten, hebben wij een extra stimulans voorbereid. Nieuwe bedrijven ontvangen 5% korting, zonder verborgen voorwaarden of kleine lettertjes. Wij zien dit niet als een eenmalige actie, maar als een investering in een langdurige samenwerking.
De aankoop van de Manitou betekent voor ons geen afsluiting, maar juist een nieuw begin. Het is een duidelijk signaal dat Bonapi niet kiest voor snelle oplossingen. Wij investeren in materieel dat de kwaliteit van opleidingen verhoogt, de veiligheid verbetert en aansluit bij de realiteit van de markt – niet bij catalogusbeschrijvingen.
Een nieuw jaar, een nieuwe machine en zeer concrete plannen voor de komende maanden.
Dit is nog maar het begin.
Wil je je kansen op de Nederlandse arbeidsmarkt vergroten, nieuwe kwalificaties behalen of je kennis structureren op een manier die direct bijdraagt aan veiligheid en werkcomfort? Dan ben je bij ons aan het juiste adres.Opleidingen zijn geen kostenpost. Het is een investering die zich vaak juist uitbetaalt op het moment dat de werkdruk het hoogst is.👉 Bekijk alle Bonapi-opleidingen
Blijf op de hoogte van alles wat er bij ons gebeurt:
Ontdek een kijkje achter de schermen van onze opleidingen, het laatste nieuws en actuele acties – klik hieronder en volg ons op social media!
In onze winkel vind je betrouwbare werkkleding, PBM en accessoires die je nodig hebt voor veilig werken. We bieden producten die professionals uit bouw, logistiek en industrie kiezen.